Ocena jakości oferty
Komentarze: 0
We wszystkich teoriach biznesowych i psychologicznych człowiek traktowany jest jako istota wyjątkowo racjonalna. Przez racjonalność w handlu rozumie się przede wszystkim wrodzoną zdolność człowieka do porównywania ze sobą dwóch czy trzech różnych wariantów i rozwiązań i umiejętność wybierania spośród tych alternatyw takiego rozwiązania, które jest aktualnie dla nich najkorzystniejsze. To oznacza, że oszukanie klienta nie jest wcale takie proste – chyba, że uda się umiejętnie zafałszować jakieś podstawowe informacje na temat danej usługi czy produktu jak pożyczki pozabankowe i w ten sposób zmanipulować potencjalnego nabywcę do podpisania umowy. W rzeczywistości jednak wszelkie próby manipulowania przekazem reklamowym mogą firmie tylko zaszkodzić i wpłynąć negatywnie na sprzedaż pożyczki, albowiem bardziej świadomi i wprawieni konsumenci niemal natychmiast wyszukają taką manipulację i w dobie Internetu będą w stanie bardzo szybko przekazać tę wiedzę wszystkim zainteresowanym. A wizerunkowe konsekwencje dla samej firmy, która w taki sposób starała się przekonać klientów do własnej pożyczki online lub innej usług finansowej – mogą być niepowetowane.
Dlatego obecnie wśród wszystkich firm sektora pożyczkowego dominuje przekonanie, że najważniejsze jest zabieganie o klienta poprzez dopracowywanie własnej oferty produktów i usług tak, aby najbardziej odpowiadały one trendom rynkowym oraz oczekiwaniom konsumenckim.
Najważniejsze z punktu widzenia tych wskaźników jest takie zaprojektowanie oferty, aby spełniała ona najbardziej istotne dzisiaj przesłanki, do których w pierwszej kolejności zaliczyć trzeba:
· jasność, klarowność oraz transparentność umowy podpisywanej w placówce firmy czy też akceptowanej w drodze elektronicznej weryfikacji klienta
· możliwość odstąpienia od umowy pożyczki przez Internet na ratylub w placówce przedsiębiorstwa bez konieczności podawania przyczyn oraz bez konsekwencji finansowo-prawnych z tytułu odstąpienia
· widoczne od samego początku i niezmienne do samego końca warunki finansowe, w szczególności zaś stałość harmonogramu spłaty pożyczki przekazanego wraz z początkiem umowy klientowi.
Dodaj komentarz